субота, 7 вересня 2019 р.

5 років війни на українському Сході»

7 вересня в Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшла зустріч з Володимиром Тимчуком «5 років війни на українському Сході». Володимир Тимчук – підполковник Збройних Сил України, кандидат технічних наук, викладач в Національній академії сухопутних військ
ім.П. Сагайдачного, учасник заслуженої хорової капели України ім.
Є Вахняка «Боян».
Військовий поет в діалоговій формі спілкувався з військовослужбовцями строкової служби 3 –го батальйона Національної гвардії України м. Ужгорода.
Свою розмову почав з дати - 29 серпня 5 –тої річниці боїв під Іловайськом, що увійшли в історію під назвою «Іловайський котел», коли за безпосередньою вказівкою та наказом командування Генерального штабу Збройних Сил РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових, разом із трьома полоненими російськими десантниками.
Своє бачення висловив давній приятель поета , лікар – хірург Юрій Фатула. Цю війну він охарактеризував як сторінку героїзму, відданості, самопожертви наших солдат. Офіційною статистикою подається, що загиблих солдат було біля 242 чол. Ця цифра лише втрати Збройних Сил України. Ця статистика набагато більша ,тому що серед загиблих є воїни добровольчих батальйонів, волонтери та мирні жителі, які перші захищали свою землю.
Володимир Тимчук зачитав свої твори «Ода про Іловайськ», «До неба», «Донецький аеропорт» та ін. Ці та інші вірші опубліковані в книзі «Вогнити! Вижити! Перемогти!» (2016 р.). Саме за цю книгу отримав премію Б.Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури і мистецтва.
Розповідаючи про війну на українській землі у 21 століття навів приклади , коли Україна так само боролася за свою незалежність провівши паралелі між подіями, які відбуваються сьогодні та подіями часів Другої світової війни.
Поезія Володимира Тимчука –це голос його душі. І дуже влучно помітив Юрій Фатула, що є військові письменники, є військові , музиканти, але майже нема військових поетів. Володимир Тимчук – саме військовий поет.
Зустріч з військовим поетом припала на символічну дату – напередодні Дня пам’яті жертв фашизму.

Немає коментарів:

Дописати коментар