Щодня інформаційні джерела формують нашу свідомість через різноманітн ізасоби масової комунікації. Тривалий час нас переконували що,хто володієінформацією, той володіє світом. Але зараз,коли цифрові та інтерактивні технології комунікації стрімко увірвалися в наше життя,тепер інформацією володіють всі. Ми навіть скаржимося, що вона обрушується на нас могутньою лавиною,щохвилини змінюючись і затягуючи нас у безліч мінливих конфігурацій так, що й вже і не збагнеш, де правда, а де ні.
Доба, в яку ми живемо називається інформаційною, а працювати з інформацією ще нещодавно, ніде спеціально не навчали.
Дякуючи проекту «Бібліоміст», Академії Української Преси, який у березні місяці у м. Львові провів 2 –х денний тренінг «Практична медіаграмотність» для бібліотекарів. Поділитися досвідом, набутим під час тренінгу, завітала до Ужгородського коледжу культури і мистецтв працівник Ужгородської центральної міської бібліотеки Андріана Гузак із лекцією-презентацією «Думай,аналізуй,перевіряй».
Разом із студентами бібліотечного відділу та викладачами циклової комісії бібліотечних дисциплін (О.А.Телеп, М.М.Гомоляк та М.П.Стойка) розглядали такі питання як: розбиратися в сучасних медіа-інструментах,як орієнтуватися у сучасних тенденціях інтернет-простору,як сформувати власний погляд на медійні повідомлення. Насамкінець лекції з у ході практичної вправи студенти змогли переконатися як можна різними прийомами і способами висвітлювати події.
Така ж лекція-презентація пройшла в Ужгородській міській бібліотеці із студентами Ужгородського музичного училища ім.Д.Задора .
Були показані ролики з програми Шустер Live, ролики з ютуба «Обращение студентов России к студентам Украины», «Обращение студентов Украины к студентам России»та ін.,де разом розбирали як подається інформація,як різні мас-медіа можуть по-різному подавати одну і ту ж новину.Чим відрізняються поняття «Засоби масової комунікації» та «мас-медіа».
Немає коментарів:
Дописати коментар