субота, 23 березня 2019 р.

Фестиваль «Історія : UA»

В рамках фестивалю «Історія:UA», започаткованого Українським інститутом національної пам’яті, в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулось ряд презентації книг.
 Першою була презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» (1,2 частини), яку представила  Тетяна Ковтунович, співробітник Українського інституту національної пам’яті, завідувачка сектору обліку та збереження усних джерел УІНПу, координаторка проекту «Майдан: усна історія». 
У збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією Гідності. Інтерв’ю були зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». 
На презентації даної книги були запрошені учасники «Ужгородського майдану» Надія Ваць, Богдан Михальчук, Василь Маняк, які поділилися своїми враженнями  як все починалося, як збиралася молодь та розповіли про створення громадського контенту.
  
Далі була презентація книги Анни Андрієвської та Олени Халімон «Люди сірої зони» та фільму Ігоря Чайки «Острів Крим. Дежавю»
У книзі подані свідчення місцевих мешканців Криму, про події, коли розпочалась окупація півострова, про людей, яким довелося виїхати через переслідування. Очевидці розповідають про супротив з боку патріотів під час початку окупації. 
Фільм показав, що підготовка до окупації розпочалась ще задовго до подій 2014 року...


Марафон презентацій продовжив  Вахтанга Кіпіані, який представив дві книги. 
Перша - "Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша". Книга розповідає про війну, яка розділила родини, позбавила життів, скалічила долі… Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на ДО і ПІСЛЯ. «Друга світова» — не лише про Другу світову, а й про події, які їй передували (Голодомор, пацифікація, сталінські репресії), а також ті, що були її наслідками.
Друга книга, яку представив Вахтанг Кіпіані - "Закарпаття в боротьбі" Антіна Кущинського.  Це  спогади підполковника Армії УНР Антіна Кущинського про боротьбу закарпатців за незалежність України. 
            Далі до бібліотеки завітав директор галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут, який презентував науково-документальне видання «Горе переможеним. Репресовані міністри Української революції».
Це – науковий збірник, до якого увійшли історії про 23 державотворців періоду першої незалежності України. Деякі з цих людей неодноразово зазнавали репресій з боку комуністичного тоталітарного режиму.Насамкінець Юрій Журавель презентував свій проект - мульти-книгу «Знай наших»  Цей проект, який  був започаткований  три роки тому,  у цікавій і доступній формі розповідає про відомі історичні події та відомих (і незаслужено забутих) діячів історії та культури України. Проект реалізується у вигляді календарів, листівок і популярних лекцій, які транслюються на каналі "Добродій" в Youtube. 

Всі зустрічі та презентації були надзвичайно цікаві присутнім в залі.
Насамкінець, всім бажаючим та бібліотеці було подаровано презентовані книги.
Немає коментарів:

Дописати коментар