середа, 12 грудня 2018 р.

ІНФОРМАЦІЙНА ГОДИНА : «МОЛОДЬ І ПРАВО:РОЗУМІТИ, ЗНАТИ, ДОТРИМУВАТИСЬ»


      Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права”  проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
     З цієї нагоди  в Ужгородській  центральній міській бібліотеці пройшла інформаційна година : «Молодь і право:розуміти, знати, дотримуватись» .
     Тимчук Леся Михайлівна (начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області) розповіла присутнім студентам Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора , що саме в цьому році виповнилося 70 років від дня проголошення Загальної декларації з прав людини. Надзвичайно цікавими були переглянуті відеоролики, де видатні українські естрадні виконавці, журналісти наголошують про наші права і свободи. Також нагадала про види свобод, на які має право людина і громадянин. Звичайно, не могла і обійти таку актуальну на даний  час тему як булінг.  Прикладом продемонструвала важкий соціальний  відеоролик  про цей вид насильства.
     Дудаш Оксана Іванівна (начальник відділу комунікації та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області)  розповіла про випадки порушення прав людини та як діяти в тих чи інших ситуаціях. право на безкоштовного адвоката. Розповіла про роботу Центру, про надання безкоштовного адвоката,  та надала контакти в соцмережах та гарячу лінію, куди можна звернутись у випадку проблем.
      Інформаційна година пройшла цікаво, змістовно, а головне, показала небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.


 


Немає коментарів:

Дописати коментар