четвер, 10 листопада 2016 р.

«Квітни пишним садом, мово України»

9 листопада – День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка.  У листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. У ньому сказано, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

 Cаме в цей день  у літературно – мистецькій вітальні клубу «Гармонія» відбувся тематичний вечір  «Квітни пишним садом, мово України».
Тематичний вечір підготували та провели бібліотекарі відділу обслуговування Лейла Мамедова та Зейкан Наталія. Вони разом із студентами Ужгородського музичного училища ім. Д.Задора згадали історію виникнення писемності, відчули красу рідної мови, прослухали виступи своїх товаришів.  Під час заходу звучала і чудова українська пісня. Гості та студенти відчули мелодійність нашої мови та пісні у  виконані  Волос Іванни з піснею "Моя Україна" та  Сабов Анастасія пісня "Під дубиною" студентів Ужгородського музичного училища ім.Д.Задора.

Підсумовуючи, можемо стверджувати, що нашому поколінню випало складне й відповідальне завдання  - відродження української мови, державності, нації. Студенти переконалися, що знати, берегти і примножувати знання про рідну мову – обов’язок кожного українця.


Немає коментарів:

Дописати коментар