четвер, 21 січня 2016 р.

«Життя втілене в дереві"

 Роботи з художньої обробки з дерева Костянтина Ковгана ужгородці зможуть побачити в міській бібліотеці.
29 грудня напередодні новорічних свят в Ужгородській міській бібліотеці відкрилася виставка з художньої обробки дерева, автор якого Костянтин Ковган.
Робота з деревом потребує тісного контакту з природою, уважності та спостережливості, а в талановитих руках митця дерево стає справжнім витвором мистецтва. Багата і щедра талантами наш край. Один з таких талантів –це Костянтин Олегович Ковган, який народився в Ужгороді. Закінчив Ужгородське ПТУ № 6,Ужгородський коледж мистецтв ім.. А.Ерделі,Закарпатський художній інститут. З 2008 року працюї методистом в Обласному організаційно-методичному центрі культури. 
Бере участь у Міжнародних фестивалях з декоративно -прикладного мистецтва, організовує виставки робіт майстрів народної творчості Закарпаття як в Україні так і за кордоном. Отримав Подяку від Міністерстіва культури та нагороджений Дипломами за участь у виставках та популяризацію декоративно-прикладного мистецтва. 
Як розповідає автор це друга його персональна виставка. Митець також займається живописом, але до душі йому ближче декоративно – прикладне мистецтво. Саме в 15 років, він вирішив займатися цим видом мистецтва. Його першим наставником був Фуд Михайло Петрович –учень народного художника, скульптора-різьбяра Василя Свиди. 
Під впливом натхнення усі свої почуття він втілює в дереві.
«Кожне дерево,неповторне і універсальне,кожен брусок, сучок ,гілочка унікальні за своєю природою,у кожного з них своя історія і я надаю їм друге дихання у своїх роботах» - розповідає автор.
Експозиція налічує 27 робіт, які були зроблені за 2014 -2015 роки. Ця виставка свідчить не тільки про природні здібності, розвинутий естетичний смак, але й про нестандартне мислення і високий рівень професійної майстерності.
На відкритті виставки був присутній представник від влади –начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Євген Володимирович Бобров, який привітав автора з відкриттям виставки у міській бібліотеці,підкресливши,особливе чуття декоративності . А відомий закарпатський скульптор-монументаліст,член національної спілки художників України Василь Олашин відмітив високий професійний рівень майстерності. З музичним подарунком привітала автора чудова і неперевершена, золотий голос Закарпаття Мирослава Копинець.
Вироби з дерева відомого ужгородського майстра свідчать про невмирущість традицій художньої обробки дерева, про гармонію і красу цього матеріалу і людської праці.
Запрошуємо всіх поціновувачів мистецтва , мешканців та гостей нашого міста відвідати виставку в Ужгородській центральній міській бібліотеці за адресою вул.Волошина, 20 (Пасаж) Вхід вільний.

Немає коментарів:

Дописати коментар