вівторок, 12 жовтня 2021 р.

Екскурсія до бібліотеки

 Сьогодні (12 жовтня)  до нашої бібліотеки  завітали на екскурсію студенти першого курсу спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Завідувачка відділу обслуговування розповіла гостям про історію бібліотеки, як відбувається обслуговування користувачів, за якою системою розміщені книги. Показала відділи бібліотеки та ознайомила з традиційними та креативними формами роботи.


Ужгородській публічній бібліотеці до Дня захисників і захисниць України та Дня Українського козацтва пройшла історична година «Хай живе козацька доля, хай живе козацький дух»

 12 жовтня в Ужгородській публічній бібліотеці до Дня  захисників і захисниць України та Дня Українського козацтва  пройшла історична година «Хай живе козацька доля, хай живе козацький дух».
Свято День захисника  і захисниць України офіційно встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України «…з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи української громадськості».
Бібліотекарка читального залу розповіла присутнім військовослужбовцям  про історію свята, яке, на жаль, має трагічний початок.
Дату 14 жовтня обрано невипадково. Саме цього дня в Україні відзначається День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а також річниця створення УПА. З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.
Захід розпочався з вшанування  пам'яті захисників, загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни.

З музичним та поетичними привітанням  на свято завітали учасники народного тріо бандуристів «Чарівні струни Карпат» (Керівник – Марія Шиян), народної студії поезії «Чарівне слово» Кіра Касинець,  Максим Голодняк, Таїсія Носова (керівник Наталія Дубініна) та солістка народного вокального ансамблю «Писанка» КЗ «Ужгородський міський центр дозвілля – будинок культури». Щиро вітаємо захисників та захисниць України зі святом, бажаємо сил, терпіння, наснаги та мирного неба над нашою країною.середа, 29 вересня 2021 р.

До Всеукраїнського дня бібліотек


 

 Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек 📖 🗒 завдяки додатковим коштам, виділеним з бюджету Ужгородської міської територіальної громади, було придбано нову сучасну літературу 📚 на різноманітну тематику для поповнення бібліотечних книжкових фондів📁 Незабаром, ці книги будуть доступні на полицях бібліотек КЗ «Ужгородська публічна бібліотека».

                                                                                     

До Дня пам'яті жертв Бабиного Яру : "Бабин Яр. Біль нашої пам'яті"


 

В УЖГОРОДСЬКІЙ ПУБЛІЧНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИЦЕЮ ОЛЕНОЮ ГУРАЛЬ

 
В Ужгородській публічній бібліотеці пройшла  презентація книг «Таємничий вантаж Незалежності» та  «З любов’ю, Серж Лифар! Київ назавжди» письменниці Олени Гураль.

Олена Гураль родом з м. Ужгород, але життєві обставини склалися таким чином, що останні роки вона проживає в м. Києві. За фахом – юрист, економіст, за покликанням-письменниця.

Зі слів пані Олени, писати книги на початку було її хобі. Книга «Таємничий вантаж Незалежності» - презентована до 30 –річчя Незалежності України. Це розповідь про реальні події та про реальних людей, звісно авторка змінила прізвища людей та місця події.  Книга про становлення нашої Незалежності, а саме -  виготовлення та доставка гривні, операцію, яка отримала кодову назву «Щит України».

1992 рік, Україна робить перші кроки своєї Незалежності. Валентину Зоріну та його команді треба доставити нові надруковані гроші до Києва. Але не всі зацікавлені в успіху такої операції. Спецслужба сусідньої держави робить все можливе, аби вантаж  було втрачено. Через багато випробувань пройде команда Зоріна, через зради та успіхи, розчарування та кохання.

Авторка книги доводить до  читача, як важко давалася нам незалежність і яка була її ціна.
До написання цієї книги надихнули події  2014року.
    Книга «З любов’ю, Серж Лифар! Київ назавжди», про всесвітньо відомого українського балетного танцівника та хореографа Сержа Лифара. Він ще відомий, як один із найвидатніших танцівників XX століття. Був засновником Академії танцю при «Гранд-Опера», ректором Інституту хореографії та Університету танцю Парижа, почесним президентом Всесвітньої ради танцю.
Але життя його було непростим. Народився в м. Києві, втік з другої спроби в Париж, але відмовився від французького громадянства. Він окрім танцю, був відомим патріотом України та вірним другом Габріель Шанель. Авторка спростовує деякі дані  з біографії відомого танцюриста, і наводить дані, які вона отримала з архівів.