пʼятниця, 12 серпня 2022 р.

«День молоді в Ужгороді - 2022»

 12 серпня в Україні вперше на офіційному рівні відзначається Міжнародний день молоді. З нагоди цієї дати в Ужгородській публічній бібліотеці пройшли панельні дискусії «День молоді в Ужгороді - 2022».

Організатором заходу стала Ужгородська молодіжна рада (Олена Біланіна).

На захід завітав заступник міського голови Василь Пензеник, який привітав всіх зі святом та вручив грамоти від міського голови.

Тема першої дискусійної панелі : «Забеспечення інклюзивності та безбар’єрності в умовах війни». 

Модератор: Олександр Глебена

Учасники панельної дискусії: 

- Денис Сухотін – юрист, голова Закарпатського обласного товариства осіб з інвалідністю та голова Комітету з питань молоді ВГО «Союз осіб з інвалідністю України», радник голови УжМолРади з питань інклюзії та доступності.

- Аладар Горват – член Ужгородської молодіжної ради, один з лідерів ромської молоді Ужгорода.

- Антоніна Булина – викладачка УжНУ.

Учасники обговорювали проблеми щодо змін, які почали відбуватися в напрямку збільшення рівня інклюзивності до 24 лютого і після повномаштабного вторгнення, яким моментам потрібно приділяти більше уваги, щоб наші громади, зокрема Ужгород, був більш інклюзивним для різних категорій населення, з якими викликами найчастіше зіштовхуються представники нацменшин, зокрема ромської. Також ділилися своїми спостереженнями, як краще вибудовувати якісну комунікацію, щоб представники різних категорій населення могли далі брати участь в процесах прийняття рішень.

Тема другої дискусійної панелі : «Економічна сталість громади як магніт для молоді».

Учасники панельної частини: 

- Аладар Горват – член Ужгородської молодіжної ради, один з лідерів ромської молоді Ужгорода.

- Леся Кайнер – керівниця центру «Дія. Бізнес»  в Ужгороді

- Марія Пилипенко – студентка УжНУ

Учасники обговорювали які зміни в секторі економіки стали найбільш відчутними, зокрема у безпечних регіонах, яким чином можливо забеспечувати економічну сталість громади в період війни, як стимулювати молодь залишатися в Україні та ділилися думками які  створити умови в Ужгороді, щоб став більш дружнім і комфортним для молодого покоління.Немає коментарів:

Дописати коментар