середа, 29 вересня 2021 р.

Правознавча зустріч «Захист свобод людини і громадянина» з нагоди Дня Незалежності України


    З нагоди відзначення 30–річчя Незалежності України фахівці Регіонального центру з надання
БВПД у Закарпатській області та Ужгородського місцевого центру разом та Ужгородської центральної міської бібліотеки провели правопросвітницький захід на тему: «Захист свобод людини і громадянина» для бібліотечних працівників та відвідувачів.
    Фахівець бібліотеки А. Гузак зробила короткий екскурс в історію становлення Незалежності України, зупинившись на окремих важливих подіях та датах становлення держави.
    Працівники бібліотеки підготували відеоролик про найяскравіші історичні факти з історії України:  «Квітуй Україно, багата і щедра земля!»
  Про основні здобутки правової держави, а саме гарантії дотримання прав людини та їх захисту, закріплені як в національних, так і в міжнародних нормативних актах, присутніх поінформував директор Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайло Давиденко. Фахівець зазначив, що частиною п’ятою статті 55 Конституції України, кожному гарантується захист своїх прав, свобод та інтересів від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами. Прийняття Закону «Про безоплатну правову допомогу» є також одним із вагомих свідчень про те, що Україна відбулася, як незалежна демократична держава.
     М.Давиденко розповів про послуги, які надає центр: це первинна та вторинна правова допомога. Безоплатна первинна правова допомога - консультації, роз’яснення, складання заяв, скарг тощо окрім процесуальних документів гарантована кожній особі, яка перебуває під юрисдикцією України.       
    Вторинна правова допомога – представництво інтересів у судах, перед органами державної влади та ін. надається законодавчо визначеним категоріям громадян: малозабезпеченим, учасникам бойових дій, внутрішнім переселенцям, особам, які постраждали від домашнього або іншого виду насильства, дітям та ін.
    Фахівець центру Марія Рішко детальніше розповіла про порядок звернення за БПД та надала інформаційні матеріали правового характеру з контактними даними центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті.
 Начальник відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Дудаш проінформувала присутніх про безоплатну правову допомогу в кримінальних та адміністративних затриманнях. Окрім того, фахівець ознайомила присутніх із реалізацією проєкту «Волонтер БПД» та запросила бажаючих долучатися до волонтерства.
   Також у рамках правопросвітницької зустрічі керівник Ужгородського місцевого центру та центральної міської бібліотеки домовилися про укладення Меморандуму про співпрацю в частині проведення спільних просвітницьких заходів з метою підвищення правової обізнаності ужгородців.
 За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих центрів та бюро правової допомоги, або телефонуйте за єдиним номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).
Немає коментарів:

Дописати коментар