четвер, 25 вересня 2014 р.

"Плануємо сім’ю - плануємо власну долю"



      24 вересня Ужгородська міська бібліотека зібрала студентську молодь на акцію «Плануємо сім'ю – плануємо власну  долю» в рамках проекту «Майбутнє варто планувати». 
   Акція була організована спільно з БФ «Центр громадських ініціатив» та Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
         
    
   Відкрила захід ведуча, бібліотекар, Мандзинець Марина, яка розповіла присутнім про проект «Майбутнє варто планувати», що фінансується у рамках програми «Здоров’я жінок України». Це п’ятирічна Програма (2011-2016 рр.) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яка впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» – українською неурядовою організацією. Мета програми сприяти збереженню репродуктивного здоров’я жінок і пар України шляхом покращання використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи не планованій вагітності та абортам.
    Далі лікар-гінеколог, професор Ужгородського національного університету Корчинська Оксана Олександрівна ознайомила молодь з сучасними методами контрацепції  та роз'яснила основні проблеми, з якими стикаються люди репродуктивного віку під час статевого життя. Діалог з лікарем відбувався в невимушеній атмосфері, тож присутні задавали питання на які фахівець люб'язно давала відповіді.
      Після завершення розмови з медиком, присутні переглянули відео-ролик про те, як відбувається процес зародження дитини та її подальший розвиток.

     Останнім часом тема репродуктивного здоров’я постійно перебуває «на слуху»: обговорюється на телеекранах чи у радіопрограмах, з’являється на сторінках преси. Але чим більше вникаєш у її суть, тим більше усвідомлюєш, що репродуктивне здоров’я – це не просто відсутність хвороб чи порушень функцій людського організму. Це цілий комплекс факторів, які фахівці назвали фізичним, розумовим, соціальним благополуччям людини, що визначає як можливість задовільного та безпечного сексуального життя, так і здатність народжувати дітей та приймати свідомі рішення. А от основними проблемами, які можуть негативно впливати на репродуктивне здоров’я людини, є аборти, інфекції, що передаються статевим шляхом, хронічні недуги, шкідливі звички.
       Тому дуже важливо, щоби в нашому сучасному суспільстві турбота про своє здоров’я, у тому числі, й репродуктивне, стала нормою і культурою поведінки кожної людини, а в ідеалі – й суспільства в цілому.
      Потім розпочалась друга частина заходу – виступи естрадних виконавців. Дану акцію активно підтримали талановиті студенти Ужгородського коледжу культури та мистецтв і студентський центр дозвілля «Ювентус» вокальна студія "Solo-Mio", які своїми виступами зірвали читальну залу хвилею овацій та оплесків.








Немає коментарів:

Дописати коментар