четвер, 31 січня 2013 р.

Стефан Ессель "Обурюйтесь"


30 січня в літературно-мистецькій вітальні Ужгородської міської бібліотеки відбулася презентація книжки Стефана Есселя "Обурюйтесь!", переклад з французької здійснив викладач Закарпатського державного університету Віктор Мотрук.

Маніфест Есселя "Обурюйтесь!" став знаменитим ще до його написання - надто вже легендарна постать співавтора Загальної декларації прав людини. Однак успіх тексту перевершив сподівання - він вдарив у найчутливішу точку нинішнього світу - збайдужіння людей. Загалом зміст твору можна передати однією фразою Шевченка "Будьте люде!"

В книжці, виданій у майже сорока країнах світу, Стефан Ессель точно виклав свій погляд на Ізраїль, Палестину, висловив свою велику шану засновнику ООН, президенту США Франкліну Рузвельту, зупинився на питанні ненасильства.


 
 
Віктор Мотрук розповідає,що хоча Ессель і не був в Україні,але він у курсі всіх тих проблем,які обурюють пересічних українців. Проблеми ці всім відомі. Стефан Ессель не певний,що його книжечка дасть відповіді на всі питання, які існують у різних країнах планети,але вірить в те, що вона надихатиме зневірених, розчарованих попередніми вождями, до перетворення у спільноту, здатну взяти свою долю у власні руки, спроможну встановити тверді правила не тільки для влади, але й для самих себе, а це вже багато значить.

Чи взагалі потрібна нам,українцям, книга «Обурюйтесь!» і що ми можемо з неї почерпнути?

Читаючи маніфест виникає безліч й інших запитань,і безліч підстав для обурення. Але Стефан Ессель закликає пам'ятати дві речі: перша - це його твердження, що "байдужість - найгірша з життєвих позицій"; друга - "у жодному випадку не можна поступатися правами".
Під час презентації були використані документальні матеріали з життя С. Есселя, продемонстровано його зустрічі з визначними діячами світу.

Такі можливості проводити зустрічі та масові заходи у новому форматі бібліотека має завдяки обладнанню , отриманому в рамках конкурсу «Бібліоміст»,що дає змогу ще більше зацікавити користувачів відвідувати ці заходи, і звичайно авторів робити презентації книг саме в сучасній бібліотеці, якою і є Ужгородська міська бібліотека.
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар