середа, 12 вересня 2012 р.

З історії...

Ужгородська міська бібліотека одна з найстаріших бібліотек міста Ужгорода. А почалося все з двох дубових шаф, які подарував у 1902р. Будапешт австро-угорському Ужгороду. На цих шафах розмістилася тисяча книжок. Ця бібліотека називалася народною, а кількість фоліантів залишалася незмінною ще 20 років. У 1923р. Чехословацька влада вирішила, що цього замало і постановила створити міську бібліотеку. У 1932р. бібліотека перемістилася у спеціально збудоване приміщення, де був спеціальний бібліотечний інвентар. І за подальші десять років бібліотека розрослася до 10-ти тисяч книжок. Книжки попадали до бібліотеки випадково – в основному як подарунок від організацій та приватних осіб. Користувачів було всього 4 сотні. У 1945р. Міська бібліотека почала мандрувати. Вона кілька разів змінювала своє місце прописки. У 1961р. бібліотека повернулася знову додому. В “пасажі” вона осіла серйозно і надовго.

На сучасному етапі бібліотекою користуються понад 7000 користувачів. До їх послуг крім 60 тис. примірників книг та 60 назв газет, журналів і мистецьких творів художників міста долучається ще одна послуга – це можливість роботи в Інтернет – центрі. В бібліотеці працюють читальна зала і абонемент, де користувачі можуть задовольнити свої потреби з того чи іншого питання.

В бібліотеці представлена література з різних галузей знань. Для кращого розкриття фонду постійно діють книжкові виставки. Абонемент: «Нові надходження» (де можна ознайомитися з новинками вітчизняної і світової літератури), «Джерела духовності», «Джерела Карпатської землі» (інформація з історії, географії, культури та ін. нашого краю), «Літературна скарбниця краю» (поети, письменники Закарпаття); читальна зала: «Вічні джерела» (поетична муза, проза Закарпаття, живопис Закарпаття), «Омріяний час незалежної України» (духовний феномен України), «Україна – суверенна, демократична держава» (конституційно – правовий статус громадянина, основні види прав і свобод громадянина, гарантії прав і свобод), «Молодь сучасної України» (поради молодій сім’ї, знай свої права).

Немає коментарів:

Дописати коментар